Elektrobicykel je rýchly a užitočný!

Elektrobicykel je špeciálny druh bicykla, ktorý je vybavený elektromotorom a batériou. To umožňuje cyklistom prekonávať veľké vzdialenosti a prudké stúpania s minimálnou námahou, čo z nich robí ideálny dopravný prostriedok na krátke až stredné vzdialenosti a ideálne riešenie pre outdoorové aktivity.

Elektrické bicykle fungujú pomocou elektromotora, ktorý je zvyčajne inštalovaný v ráme, menej často – na zadnom kolese. Batéria je inštalovaná na ráme alebo v ráme.

Druhy elektrických bicyklov

Existuje niekoľko rôznych typov elektrobicyklov, ktoré môžu poskytnúť rôzne úrovne podpory pri šliapaní – s trením a reťazovým pohonom, ako aj s motorovým kolesom.

K dispozícii sú elektrobicykle so silným motorom a veľkokapacitnou batériou. Tieto bicykle sa dajú použiť na veľké vzdialenosti aj v horskom teréne a prejdú s ich pomocou až 150 kilometrov. Existujú aj elektrobicykle s malým nabitím batérie a nízkym výkonom motora, ktoré sú určené na pomoc cyklistovi na rovnej ceste. Nie sú vhodné na lezenie po strmých cestách a nie sú vhodné na dlhé výlety. Medzitým sú takéto modely relatívne ľahké a dobre sa hodia na pohyb po meste.

Hlavné výhody elektrobicyklov

Používanie elektrických bicyklov má niekoľko výhod:

  • Zvýšená pohyblivosť. Elektrobicykle poskytujú možnosť voľne sa pohybovať ulicami mesta, prekonávať stúpania a neunaviť sa pri tom.
  • Zníženie časových nákladov. Elektrobicykle predstavujú rýchly a pohodlný spôsob prepravy, ktorý svojim užívateľom šetrí čas.
  • Zníženie finančných nákladov. S elektrobicyklom nemusíte platiť za benzín ani využívať platené parkovisko v centre mesta.
  • Rozvoj pohybovej aktivity. Keďže vám elektrobicykel pomáha len šliapať do pedálov, stáva sa skvelou príležitosťou viesť aktívny životný štýl pre ľudí s rôznym zdravotným stavom a fyzickými ukazovateľmi.

Elektrobicykle sa stávajú výbornou alternatívou klasickej dopravy, ako aj dobrým spôsobom trávenia voľného času a aktívneho oddychu a jeden z najobľúbenejších modelov v roku 2023 možno nazvať e-Atland 7.8. Tento e-bike má výkonný motorový systém Bafang, ktorý poskytuje plynulé a silné zrýchlenie, čo vám umožní jazdiť rýchlosťou až 25 km/h a ľahko prejsť aj tie najstrmšie úseky.

Elektrobicykel e-Atland 7.8 je vybavený odpruženou vidlicou Suntour, ktorá poskytuje hladkú jazdu na akomkoľvek povrchu pre dodatočnú ochranu pred nárazmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím s obchodnými podmienkami a s podmienkami ochrany osobných údajov