Horský bicykel na všetky príležitosti

Horský bicykel, alebo MTB, je najobľúbenejší model pre milovníkov cyklistického dobrodružstva, cestovania a súťaží na horských tratiach! Takéto bicykle možno považovať za univerzálne, pretože si získali absolútnu priazeň športovcov aj milovníkov pohodovej turistiky a prechádzok s celou rodinou.

Aké sú výhody MTB

Horské bicykle sú nenáročné, odolné, dobre ovládateľné a cenovo dostupné s modernou a kvalitnou výbavou. Zároveň vyvíjajú dobrú rýchlosť, sú dostatočne ľahké a poskytujú dobrú trakciu.

MTB sa delí na niekoľko typov. Začiatočníci si vyberajú bicykel „na celý život“, ale niekedy každodenné úlohy nútia tento výber prispôsobiť. Niektorí jazdci zistia, že nepotrebujú off-road a spravia z baníka mestský bicykel s malými kolesami, širokým sedlom a tenkými plášťami, iní zase z MTB spravia super off-road a dokonca aj kaskadérsky bicykel.

Žiaľ, kultúra výletov na bicykli sa nevytvára v každej krajine: nie všade sú špeciálne parkovacie miesta pre bicykle a chodníky, takže ľudia si zvyčajne nevyberajú bicykel ako hlavný dopravný prostriedok, ale pre hobby a potešenie.

Univerzálny horský bicykel

Cross-country je obľúbený štýl jazdy na tomto type bicykla, preto tu bude najlepšou voľbou cross-country model MTB. Bez problémov na ňom zdoláte lesné a poľné cesty, zjazdy a strmé výstupy, prejdete sa v parku, zacvičíte si a vyrazíte na turistiku.

Je úžasné, že MTB cross-country sa dá použiť aj na preteky! Sú dostatočne odolné, rýchle a manévrovateľné vďaka dobrému rolovaniu. Bicykel teda bez problémov pobeží aj po hladkom asfalte. Samozrejme, nedá sa porovnávať s ultraľahkým cestným bicyklom, ale na získanie neopísateľných emócií z jazdy je celkom vhodný.

Ak sa ale so svetom cyklistiky ešte len zoznamujete, optimálnou voľbou bude horský klasický hardtail. Ide o univerzálny model, ak ešte nie ste rozhodnutí, ako a kde budete jazdiť. Jeho výhodami sú nenáročnosť, ľahká údržba a oprava, prijateľná cena.

Avšak neskôr, ak chcete zdolávať náročnejšie trasy, je lepšie zvoliť dvojité odpruženie. Sú vybavené prednými a zadnými tlmičmi, takže sa budete cítiť isto tam, kde nie sú cesty, ale iba smer.

Ak si teda chcete kúpiť univerzálny bicykel na akúkoľvek príležitosť, potom venujte pozornosť kategórii MTB. Takýto bicykel sa stane vaším spoľahlivým priateľom nielen na horách, ale aj v parku, v meste, na asfaltovej dráhe aj v teréne na dedine!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súhlasím s obchodnými podmienkami a s podmienkami ochrany osobných údajov